تبلیغات
کامپیوتر و IT - آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه

سه شنبه 11 اسفند 1388   05:52 ب.ظ


نوع مطلب : آموزش ،اینترنت ،

مسلما شما هم مانند من دوستان زیادی دارید که یا اصلا ایمیل ندارند و یا از یاهو میل استفاده می کنند. بسیار مواقع شده است که خواستم به آنها توصیه کنم که یک آدرس ایمیل برای خودشان درست کنند و یا یک حساب Gmail برای خودشان درست کنند اما منبع خوبی برای آموزش ساخت یک حساب Gmail ندیده بودم.

من ایمیل در چه سرویسی را پیشنهاد می کنم؟

کلا دو حساب در ایران رایجتر است. یک حساب پست الکترونیکی شرکت Yahoo و دیگری شرکت گوگل که اسم خدمات پست الکترونیکی این شرکت Gmail است. من به شخصه Gmail را ترجیح می دهم. زیرا
1-به شدت سریعتر است از YahooMail
2-به شدت در برابر اسپمها واکنش بهتری دارد. من روزی 100 اسپم حداقل دریافت می کنم. حساب کنید از این مقدار حداقلی اگر 10 تا هم روزی به 50 ایمیل من اضافه بشود یعنی 20 درصد به کار هر روز من زیاد می شود. Gmail کلا مشکل را حل کرده است. از هر 1000 ایمیل شاید 5 ایمیل اشتباه بشود.
3-کلا با استفاده از جیمیل شما می توانید از کلی سرویس اینترنتی که سایت گوگل به شما ارائه می دهد مانند گوگل ریدر استفاده کنید.

توضیح: هنوز هم برای چت در ایران یک Yahoo ID به کار می آید. GTalk بیشتر بین حرفه ای ها مورد استفاده است و زیاد گسترش توی ایران ندارد. برای چت یک حساب Yahoo توصیه می شود.

ساخت یک حساب Gmail

برای ساختن یک حساب جیمیل به قسمت ثبت نام می رویم.

سپس به همین ترتیب قسمت ها را پر می کنیم. اگر بر روی عکس زیر کلیک کنید می توانید یک نمونه از فرم ثبت نام را به همراه توضیحات ببیند. فقط برای پر کردن کافی است به نکات زیر توجه کنید.

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه Click Image to Enlarge Image Hosting


نام و نام خانوادگی که مورد خاصی ندارد.
در محل نوشتن نام کاربری باید عرض کنم که یک آدرس ایمیل از سه قسمت تشکل شده است. مثلا در آدرس Yek.Fathi@Gmail.com ما یک قسمت Gmail.com داریم که نشاندهنده این است که ما از سایت www.Gmail.com داریم خدمات می گیریم. کاراکتر قبل از آن یعنی @ نشاندهنده این است که این این آدرس یک پست الکترونیکی است و Yek.Fathi یک نام کاربری است. یعنی وقتی کسی یک نامه به این آدرس می فرستد به حساب کاربر Yek.fathi نامه فرستاده می شود. این نام یکتاست و هیچ کس دیگری نمی تواند نام کاربری مشابه شما را داشته باشد.
در محل نوشتن رمز عبور، یک رمز عبور دلخواه بنویسید. با این شرط که این نام عبور باید بیشتر از 8 کاراکتر داشته باشد.
نشانگر قدرت رمز عبور معیار خوبی برای مناسب بودن پسورد شماست.
در قسمت دوباره تایپ کردن پسورد نیز، پسورد خود را عینا دوباره تایپ کنید.

یادآور رمز عبور را اگر تیک دار کرده باشید، بعدا که می خواهید به حسابتان وارد شوید نیاز به وارد کردنهرباره رمز عبور ندارید. مسلم است این گزینه را فقط در کامپیوتر شخصی علامت بزنید و نه کامپیوتر های عمومی مانند کافی نت.

اگر فعال ساز تاریخچه وب گردی را تیکدار کرده باشید اطلاعات استفاده شما از اینترنت در سرورهای گوگل ذخیره می شود. این بحث کمی یچیده و زمان بر است بنابراین من به شما توصیه میکنم این گزینه را علامت بزنید. اگر خدا بخواهد در نوشتارهای بعدی بیشتر در این مورد صحبت می کنیم.
در قسمت سوال امنیتی، یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. این گزینه سوال است که در کادر بعدی باید جواب آن را بنویسید. طبیعی است اگر جوابی که می خواهید بنویسید را همه بدانند که دیگر سوال امنیتی نمیشد. هدف از این سوال و جواب این است که در زمانی که اطلاعات حساب خود را به هر دلیلی از دست دادید بتوانید با استفاده از این سوال و جواب دوباره مالکیت حساب خود را به دست آورید.

حال بر روی عکس زیر کلیک کنید.

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه Click Image to Enlarge Image Hosting


در قسمت ایمیل ثانویه یک آدرس ایمیل دیگر را باید به عنوان آدرس پشتیبان وارد کنید. اگر قبلا یک ایمیل در یاهو داشتید میتوانید از همان استفاده کنید. اگر اولین ایمیل شماست با خالی گذاشتن این کادر به مرحله بعد بروید.
در قسمت مکان نام کشور خود را انتخاب کنید. برخلاف یاهو میل شما در اینجا حق انتخاب ایران را دارید.
حالا در مرحله بعد در قسمتی که زیر عکس می بینید و با نام کد ضداسپم مشخص شده است کاراکترهایی را که در عکس می بنید را عینا باید وارد کنید.
حالا شما باید قوانین استفاده از Gmail را بخوانید و در صورت قبول داشتن بر روی گزینه I accept … کلیک کنید.


اگر تمام مراحل را بدون اشکال انجام داده باشید و نام کاربری شما قبلا ثبت نشده باشد ثبت نام شما قطعی می شود و به صفحه دیگری (Introduction to Gmail) راهنمائی می شوید. اگر نام کاربری شما قبلا ثبت شده باشد به عکسی مانند عکس زیر بر می خورید.

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه


در آن هنگام سایت به شما یک سری نام کاربری مرتبط پیشنهاد می دهد. درهر حال شما نام کاربری دیگری را وارد کرده و ثبت نام را تکمیل می کنید. این پروسه تا زمان پیدا کردن نام کاربری مناسب ادامه پیدا می کند.فرستادن یک ایمیل

برای وارد شدن به حساب کاربری باید از سایت Gmail.com استفاده کنید

ممکن است پروسه وارد شدن به صندوق پستی شما کمی طول بکشد. آنگاه Gmail به صفحه ای وارد می شود که پیامی مانند پیام زیر را می دهد.


آنگاه شما می توانید کمی صبر کنید تا حالت استاندارد لود شود. در غیر این صورت با کلیک بر روی عبارت basic HTML view به حالت دیگری از صندوق پستی که بسیار مشابه است ولی امکانات کمتری دارد وارد می شوید.


برای نوشتن ایمیل کافی است بر روی گزینه Compose Mail که مشابه آنرا در شکل می بینید کلیک کنید.

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه


در این قسمت در کادر To آدرس گیرنده نامه و در قسمت Subject متن نامه را بنویسید. سپس بر روی دکمه Send کلیک کنید.

نامه های رسیده در قسمت Inbox و نامه های ارسال شده در قسمت Sent mail نگهداری می شود.

بقیه مراحل کار با این حساب بسیار ساده و سریع است و اگر بخواهم همه ریز و درشت جیمیل را در یک مطلب ارائه کنم هم واقعا وقتگیر خواهد شد و هم ممکن است نکاتی جا بماند. بنابراین اگر عمری باقی بود در آینده در خدمت شما خواهیم بود.نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من