تبلیغات
کامپیوتر و IT - آسیایی‌ها گوی سبقت را از نوت‌بوک‌سازان غربی ربودند

آسیایی‌ها گوی سبقت را از نوت‌بوک‌سازان غربی ربودند

شنبه 15 اسفند 1388   01:34 ب.ظ


نوع مطلب : اخبار IT ،

تولیدکنندگان آسیایی نوت‌بوک‌ از رقبای غربی خود پیشی گرفته‌اند و به اعتقاد کارشناسان، شرکت‌های غربی در رقابت با تولیدکنندگان رایانه در کشورهای آسیایی عقب مانده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از دیجی‌تایمز، دو شرکت چینی Quanta و Compal از بزرگترین تولیدکنندگان رایانه در آسیا محسوب می‌شوند و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، تا پایان سال جاری میلادی به‌ترتیب 50 میلیون و 46 تا 48 میلیون دستگاه رایانه شخصی ساخت این شرکت‌ها روانه بازار می‌شود.

در این میان گفته می‌شود که شرکت بزرگی مانند اچ‌پی در سال جاری میلادی تنها 45 میلیون دستگاه نوت‌بوک را روانه بازار کند. ایسر نیز که از مدعیان این بازار محسوب می‌شود، 40 میلیون دستگاه رایانه همراه را عرضه خواهد کرد.

این اعداد و ارقام اهمیت زیادی دارند زیرا هرچه تعداد رایانه‌های عرضه شده از سوی یک شرکت افزایش یابد، هزینه تولید محصول در آن شرکت کاهش می‌یابد و بر این اساس، کاربران می‌توانند محصولات آن شرکت را با قیمت ارزان‌تر خریداری کنند.

شرکت‌های بزرگ در حال حاضر می‌کوشند با دنبال کردن طرح افزایش عرضه، قیمت تمام شده محصولات خود را پایین بیاورند.

تولیدکنندگان آسیایی رایانه‌های شخصی هم‌اکنون رقابت تنگاتنگی را با شرکت‌های غربی آغاز کرده‌اند و می‌کوشند در آینده نزدیک آن‌ها را پشت‌سر بگذارند.


منبع


نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من