تبلیغات
کامپیوتر و IT - بهبود كارایی ویندوز 7

بهبود كارایی ویندوز 7

یکشنبه 16 اسفند 1388   07:16 ب.ظ


نوع مطلب : آموزش ،ویندوز ،

اگر از ویندوز 7 استفاده كرده باشید می دانید كه برتری های غیرقابل انكاری نسبت به برادر بزرگترش یعنی ویندوز ویزتا دارد اما ممكن است كامپیوتر شما آنقدر سریع نباشد یا رم كافی برای استفاده بهینه از ویندوز 7 را نداشته باشید و سرعت كار شما با این ویندوز كاهش یابد بنابراین بر آن شدیم تا در این مقاله از یادبگیردات كام روش های افزایش سرعت ویندوز را در اختیار شما قرار دهیم.

شروع كار

ابتدا وارد كنترل پانل ویندوز خود شوید سپس گزینه All control panels items را مطابق شكل زیر انتخاب كنید آنگاه می توانید در صفحه ای كه مقابل شما گشوده می شود روی Performance  Information and Tools كلیك كنید.

ویندوز

سمت راست صفحه ای كه باز می شود همانند شكل زیر است.

ویندوز

با كلیك كردن روی Adjust visual effects می توانید با حذف یك سری جلوه های تصویری سرعت ویندوز 7 خود را افزایش دهید. اگر بالاترین كارایی را بخواهید و زیبایی ظاهری ویندوز برای شما مهم نباشد به سادگی می توانید گزینه Adjust for best apperance را انتخاب كنید این روش ساده ترین كار است و محیط ویندوز 7 را چیزی شبیه به ویندوز 98 می كند اما اگر نمی خواهید به این شدت جلوه ها را حذف كنید می توانید در كادر پایینی custom هر یك از جلوه ها را كه می خواهید غیر فعال كنید. و با فشردن apply نتیجه آن را ببینید.

 

روش دوم- غیر فعال كردن Indexing option است برای این منظور دوباره به صفحه Performance and ToolsAdjust Indexing option كلیك كنید سپس روی هر آیتم كلیك كنید آنگاه modify را بزنید آنگاه با برداشتن تیك هر گزینه این قابلیت را حذف می كنید. با Indexing option  سرعت جستو در ویندوز 7 افزایش می یابد ولی در سرعت ویندوز تأثیر منفی دارد. بنابراین اگر كامپیوتر شما به اندازه كافی قوی نیست و كار كردن با آن برای شما تبدیل به دردسر شده است می توانید این ویژگی را حذف كنید. بازگردید و روی

 

روش سوم- این روش  مربوط به تنظیمات مصرف انرژی است. برای این منظور باز هم به صفحه Performance and Tools بازگردید و روی Adjust power setting كلیك كنید. این گزینه بیشتر برای لپ تاپ كه از باتری استفاده می كند كاربرد دارد اگر از لپ تاپی كه انرژی خود را از باتری می گیرد استفاده نمی كنید احتیاج چندانی به این طریقه ذخیره انرژی ندارید می توانید گزینه high performance را انتخاب كنید.


منبع


نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من