تبلیغات
کامپیوتر و IT - جلوگیری از بروز مشكل در ویندوز 7 با رجیستری

جلوگیری از بروز مشكل در ویندوز 7 با رجیستری

یکشنبه 16 اسفند 1388   07:21 ب.ظ


نوع مطلب : آموزش ،ویندوز ،

در ویندوز 7 رفع مشكلات رجیستری بسیار مهم است. چون ویندوز 7 دائماً با رجیستری در ارتباط است. وجود خطا در رجیستری سبب می شود محاسبات دیگر هم با مشكل مواجه شوند. بنابراین هر معضلی را در رجیستری باید فوراً رفع كنید تا باعث به هم ریختگی ویندوز شما نشود.

پشتیبان گیری از رجیستری با System Restore:

یكی از بهترین راه ها برای اینكه یك رجیستری پاك داشته باشید این است كه مرتب از آن پشتیبان گیری كنید. شما این كار را به سادگی با استفاده از System Restore انجام دهید كه در اینجا به مراحل آن اشاره می كنیم:

1- روی start كلیك كنید.

2- System Tools را باز كنید.

3- روی System Restore كلیك كنید.

4- اگر قبلاً System Restore را استفاده نكردیده اید فقط روی Next كلیك كنید ولی اگر قبلاً از آن استفاده كرده اید. گزینه choose a different restore point را انتخاب كنید.

5- در منویی كه ظاهر می شود شرایط خود را انتخاب كنید یا وارد كنید.

6- روی Next كلیك كنید.

7- روی Finish كلیك كنید.

در آینده اگر احتیاج به بازاریابی با استفاده از System Restore شدید باید مشخص كنید كدام پشیبان را می خواهید بازیابی كنید. بعد از انتخاب آن متوجه می شوید كه تنظیمات ویندوز 7 به همان زمان كه پشتیبان گیری كرده اید برگشته و حتی سرعت ویندوز بیشتر شده است.

پشتیبان گیری Regedit

اگر با مشكلاتی در رجیستری مواجه شدید بوسیله System Restore به راحتی می توانید آن را تعمیر كنید ولی با استفاده از Regedit هم از رجیستری Back up بگیرید به این منظور به روش زیر عمل كنید.

1- روی start كلیك كنید.

2- در Search box تایپ كنید Regedit

3- در منوی فایل روی Export كلیك كنید.

4- اكنون باید آدرس فایلی را كه پشتیبان رجیستری شما خواهد بود انتخاب كنید.

5- روی save كلیك كنید.

همه این كارها فایل پشتیبان شما را در محلی كه مشخص كرده اید ذخیره می كند. این یكی از بهترین راههای مطمئن برای حفاظت از رجیستری كامپیوتر است.

شما می توانید به روشهای مختلف مانند ساختن فایل های reg . یا import فایل ها از Regedit از رجیستری ویندوز7 پشتیبان گیری كنید ولی این روشها كمی سخت تر است و ریزه كاری بیشتر دارد.

منبع

نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من