حافظه فلش خود را از فایل های اضافی پاک کنید

پنجشنبه 20 اسفند 1388   10:40 ب.ظ


نوع مطلب : آموزش ،نرم افزار ،امنیت ،


زمانی که حافظه فلش خود را به رایانه متصل می کنید سیستم عامل فایل ها  غیر ضروری را بر روی حافظه شما بارگزاری می کند، مثلا ویندوز فایل های نظیر Recycler و thumbs.db و سیستم عامل مک فایل هایی مانند Trashes. و Spotlight-V100. را بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید بر روی حافظه فلش شما کپی می کنند.

USBDriveFresher نام نرم افزاری است که به وسیله آن می توانید به راحتی از شر چنین فایل های خلاص شوید و به محض اینکه حافظه فلش خود را به رایانه متصل کردید عملیات حذف فایل های اضافی شروع خواهد شد. یکی از امکانات مفیدی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد قابلیت تعیین فایل های اضافی توسط خود شماست یعنی شما می توانید نام فایل هایی را که به صورت نا خواسته بر روی حافظه فلش شما ایجاد می شوند و در لیست اولیه نرم افزار وجود ندارند را وارد کنید و دیگر نگران ایجاد آن ها نباشید. این نرم افزار همچنین توانایی حذف پوشه های ناخواسته را نیز دارد و می تواند آن ها را حذف نماید همچنین فعالیت این نرم افزار تنها محدود به فلش مموری و یا درایوهای هارد نیست و با استفاده از گزینه Custom Cleanup می توانید هر پوشه دیگری را نیز به وسیله نرم افزار بررسی کنید.

 • چون این فایل ها عمدتا به صورت مخفی بوده و فضای کمی را اشغال می کنند بسیاری از افراد از وجود آن ها مطلع نمی شوند. اما این فایل ها و فولدرها همیشه به صورت عادی توسط سیستم عامل بوجود نمی آیند و ممکن است نرم افزار های مخرب، کرم ها و ویروس ها خود را در قالب چنین فایل هایی ایجاد کنند ( مانند کرم Kiddo که خود را در قالب پوشه Recycler و یک فایل اتوران ایجاد می کند و کمتر فلش مموری است که به آن دچار نشده باشد )

  • دانلود USBDriveFresher | توصیه : در اولین قدم بعد از نصب نرم افزار ابتدا پوشه Recycler و فایل Autorun.ini را به قسمت تنظیمات اضافه نمایید.

  USBDriveFresher-Main

  USBDriveFresher-options

  USBDriveFresher-result

  منبع


  نوشته شده توسط : jybenz jybenz

   

  نمایش لینکهای شما در لینک من
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات