تبلیغات
کامپیوتر و IT - 4 راه خیلی ساده و سریع برای بالابردن بازدید از وبلاگ شما!

4 راه خیلی ساده و سریع برای بالابردن بازدید از وبلاگ شما!

جمعه 21 اسفند 1388   12:10 ق.ظ


نوع مطلب : مقاله ،آموزش ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

این اواخر بسیار درباره راههای داشتن یک وبلاگ پربازدید سوال می شود. واقعیت این است که ( ببخشید این گونه عرض میکنم ) فکر میکنم درصد فوق العاده از وبلاگنویسان، حتی آنان هم که مدعی هستند اصلا به بازدیدشان توجه ندارند به فکر جلب بازدید بیشتر هستند.

با خواندن این مقاله تصمیم گرفتم چهار راه زیر را که به سادگی باعث رشد بازدید شما می شود را برای شما شرح دهم. استفاده از این چهار راه در این وبلاگ، تقریبا من را از نتیجه این راهها که برابر است با افزایش بازدید شما مطمئن ساخته است. در نوشتن  بیشتر سعی کردم از تجربه خودم استفاده کنم و آمار ارائه شده کاملا تجربی است و سندیتی ندارد.


 • یک چرخه از وبلاگهای مشابه تولید کنید:

ببینید. من به عنوان یک وبلاگنویس برایم مهم است که چه کسانی به مطلب من چه واکنشی نشان میدهند. پس وقتی به آمارگیر وبلاگم میروم و میبینم که شما در یکی از پستهای خودتان به من لینک دادید من سریعا برای گرفتن بازخورد مطلبم میام و مطلب شما را میخوانم.

 • شما میخواهید مثلا 10 تا بازدیدکننده به وبلاگ من بفرستید درست است؟ نترسید. این 10 تا وبلاگ شما را فراموش نمی کنند و همچنان وبلاگ شما را ( اگر ارزش داشته باشد ) خواهند خواند. به این فکر کنید که اگر مثلا من یک لینک به وبلاگ شما بدهم من هم همان قدر ( اگر خیلی بیشتر نباشد ) بازدیدکننده جدید به وبلاگ شما می فرستم و این می شود فرصتی برای جذب 10 بازدید کننده بیشتر. بالاخره وقتی خیلی از شما لینک بگیرم اگر یک لینک هم بدهم شما بازدید کننده بیشترتان را گرفته اید. البته خیلی کم وبلاگی است که به وبلاگ من 10 تا هم بازدید فرستاده باشد پس نگران بازدید کننده های خودتان نباشید! به عدد کوچولوی 10 هم فکر نکنید. اگر چه 10 خواننده درصدی هم از خواننده های شما نباشد اما به مرور زمان این تعداد خیلی زیاد میشود.

  • پستهای تان را با پستهای مرتبط تمام کنید:

  شما که برای پستهایتان این همه وقت میگذارید یک دقیقه هم وقت بگذارید و پستتان را با پستهای مرتبط تمام کنید. پستهای مرتبط پستهایی است که حدس می زنیم خواننده علاقه مند به نوشته ما از آن هم خوشش خواهد آمد. البته آن هم باید در وبلاگ خودمان باشد.

  در پایان هر مطلب من می توانید پستهای مرتبط را ببینید.

  اگر میخواهید بدانید چقدر تاثیر دارد من زمانی که تازه این کار را شروع کرده بودم، یک پست را در نظر میگرفتم. زمانی که بازدیدش به 2000 می رسید مقدار کلیک روی لینکهای مرتبط را می شمردم. به صورت میانگین که به دو مطلب مرتبط لینک میدادم به ازای هر 2000، 500 بازدید هم از این راه به دست می آوردم. حال مثلا اگر بازدید شما از دو پست 4000 باشد می شود 5000. اختلاف دیگر قابل چشم پوشی نیست!

  اگر روی هاست شخصی وردپرس استفاده میکنید افزونه برای پست مرتبط زیاد است.

  • از سایدبارتان بازدید بسازید:

  به سایدبار کنار هر پستتان نگاه کنید. خواننده آنجا را هم میبینند. بد نیست بعضی اوقات به خودتان در آنجا لینک بدهید. مثلا به سه پست برترتان. برای این کار هم افزونه در وردپرس زیاد است. خواننده های شما تصاعدی این مطالب را میخوانند و این پستها تصاعدی پربازدید می شوند. من در صدد هستم دوباره این شیوه را در این وبلاگ اجرا کنم اما بر حسب تچربه میگویم حدودا به ازای هر 1000 بازدید حدودا 50 کلیک هم این لینکها میگیرد. اگر وبلاگتان از طرف لینکدونی های زیادی حمایت میشود این بازدید تا حدود 150 به ازای هر 1000 بازدید پیش بینی میشود. بد هم نیست :)

  • پستهای چند بخشی بسازید:

  بعضی از اوقات نیاز است که پستهای تان را چند تکه کنید. برای این مورد افزونه های خوبی چون این افزونه برای وردپرسی ها { همه اش شد برای وردپرسی ها :) } وجود دارد که پستهای شما را به چند قسمت تقسیم میکند. برای این منظور مثلا شما میخواهید یک پست درباره فیدبرنر بنویسید

  برای این منظور یک قسمت از مطلب میشود درباره اینکه چگونه حساب فیدبرنری بسازیم باشد. یک قسمت درباره مزایای فیدبرنر و … همه اینها را میتوانید به صورت صفحات جدا بنویسید و بعد در یک پست با هم ادغام کنید. البته باید سعی کنید شرافتمندانه از این قابلیت استفاده کنید و نه برای اذیت کردن خواننده هایتان!

  http://wordpress.org/extend/plugins/multi-page-toolkit/screenshot-1.png

  این 4 راه فقط کمی بازدید شما را بالا می برد. چیزی که نیاز دارید پستهای خوب است. این را میگویم که فکر نکنم هر چی بنویسم خواننده ها وبلاگم را میخوانم. اولین قدم پرخواننده شدن خوب نوشتن است.

  منبع


  نوشته شده توسط : jybenz jybenz

   

  نمایش لینکهای شما در لینک من