تبلیغات
کامپیوتر و IT - 5 دلیل اینکه یک وبلاگ جدید می تواند برای شما مفید باشد

5 دلیل اینکه یک وبلاگ جدید می تواند برای شما مفید باشد

جمعه 21 اسفند 1388   12:14 ق.ظ


نوع مطلب : مقاله ،آموزش ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

چند وقتی است که تصمیم به راه اندازی یک وبلاگ و کار روی آن دارم اما ترس از شکست باعث میشود که کار را با تحقیقات خاص خودش آغاز کنم.

در این راستا به یادداشتی از یک ابر وبلاگنویس شناخته یعنی Darren Rowse برخوردم که به بیان تجربه های او از شروع وبلاگ جدید می پردازد. در این نوشتار سعی دارم با نیم نگاهی به وبلاگنویسی دارن رز به بیان انگیزه های شروع یک وبلاگ تازه بپردازم. بعد از خواندن این مطلب راحت‌تر می توانید تصمیم بگیرید که یک وبلاگ تازه را آغاز کنید یا نه؟‌

دارن رز زمانی شدیدا افتاد روی دور وبلاگ زدن! وبلاگهای جدید و ایده های جدید همه و همه پشت سر هم قطار می‌شد و پشت سر هم شکست می خورد!!

بعد از یک مدت دارن رز استراتژی وبلاگنویسی خود را متحول کرد. او تمام وبلاگهای خود را به جز دو وبلاگ تعطیل کرد و تمام انرژی خود را بر روی همین دو وبلاگ DPS و پروبلاگر متمرکز کرد.

او تصمیم گرفت در مورد وسوسه شروع یک وبلاگ جدید مقاومت کند و تمام انرژی خود را برای بالاتر بردن کیفیت و ارائه مطالب بهتر به خوانندگان خرج کند! این استراتژی جواب داد و وبلاگهای او به خاطر توجه زیاد او رشد چشمگیری کرد و به زودی شاهد پستهای بهتر، طراحی بهتر و ارتباط بهتر او با خوانندگانش بودیم.

 • دو سال و نیم دارن رز هیچ وبلاگ جدیدی نزد و تمام توجه خود را به همین دو وبلاگ اختصاص داد تا اینکه ماه پیش TwiTip شروع به کار کرد! TwiTip به خاطر شهرت دارن رز هم که شده توانست به سرعت رشد کند به طوری که در عرض یک ماه و خورده ای تعداد مشترکین آن به 2800 رسید! اما دارن رز 5 دلیل را برای راه انداختن یک وبلاگ جدید بیان میکند. من اینها را به سبک خودم بازنویسی کرده‌ام. ‌

  • 5 دلیل برای اینکه یک وبلاگ جدید می تواند مفید باشد

  • برای یک حس تازه
   انسان وقتی می خواهد یک کار جدید را کلید بزند همیشه یک حس خوب دارد. یک جور حس شادابی! ذوق و شوقی که شروع یک وبلاگ جدید به آدم می‌دهد هیچ وقت با وبلاگ اصلی شما که مثلا 3 سال است در حال نوشتن آن هستید قال قیاس نیست. البته ممکن است شما از نوشتن وبلاگ اصلی خودتان خیلی هم لذت ببرید اما این چیزی از حس طراوتی که وبلاگ جدید می‌دهد کم نمی کند.

  • برای استفاده از ابزارآلات تازه
   یک مثال از خودم می‌زنم. من همیشه در به روز کردن نسخه وردپرس دچار شک و تردیدم! این در حالی است که یک وبلاگ جدید به شما اجازه می‌دهد که از ابزارهای جدید، تکنیک‌های جدید و افزونه‌های جدید استفاده کنید. یک آزمایش زنده که می‌تواند برای وبلاگ اصلی‌تان هم کمک بزرگی باشد.

  • برای یک طراحی جدیدتر
   اسم نمی‌برم اما به چند وبلاگ فارسی که یک خورده شناخته شده‌تر هستند نگاهی بیاندازید. همیشه نوعی ترس خاص برای طراحی این وبلاگ ها وجود دارد و طراحی های جدید همیشه به سختی جایگزین طرح‌های قدیمی‌تر می گردد. در حقیقت وقتی وبلاگ شما جا افتاد خیلی سخت می تواند ریسک پذیرش یک قالب جدید را قبول کنید زیرا ممکن است اصلا نتواند رضایت خوانندگان را جلب کند. یک وبلاگ ثانویه که از نظر ظاهری آنقدر ها هم جا افتاده نیست به شما این اجازه را می‌دهد که به سادگی به دنبال یک طراحی جدید و متناسب با سلیقه خود باشید.

  • یک جریان درآمدی اضافه
   خواهش میکنم نخندید! همه جا که مثل ایران نیست که نشود از وبلاگ درآمد داشت! همین وبلاگها هستند که درآمد وبلاگنویسان تمام وقت را به بالای 20000 دلار در ماه میرسانند. همین جناب دارن رز برای وبلاگ
   TwiTip با این چند تا مشترکش از طرف SitePoint اسپانسر می شود! برای این که زیاد دچار مشکل نشده و وبلاگنویسی را رها نفرمائید پیشنهاد می کنم به سراغ دلیل بعدی بروید!
  • یک صدای تازه، یک ایده تازه
   مهمترین دلیل شروع یک وبلاگ تازه مسلما همین نکته خواهد بود. سبک نوشتاری یک وبلاگ بعد از یک مدت به یک سبک ثابت تبدیل می شود و این باعث میشود که مثلا بگوییم یک وبلاگنویس مینیمال می‌نویسد یا مثلا روزنوشت می‌نویسد. نیاز به نوشتن به یک سبک دیگر می‌تواند مهمترین دلیل شروع یک وبلاگ جدید باشد. برای نمونه وقتی من شخصی بنویسم بعضی به شدت استقبال و بعضی به شدت واکنش منفی نشان می‌دهند. این نشان می‌دهد که یک وبلاگ مثل وبلاگ من زیاد برای من کافی نشان نمی دهد!


  مراقب باشید!
  شروع یک وبلاگ جدید درست است که میتواند بسیار هیجان انگیز باشد اما به همان سرعت هم می‌تواند تبش فرو بنشیند و حوصله شما را سر ببرد. آن وقت شما می‌مانید و یک وبلاگ ناموفق!

  از سویی هر چقدر بیشتر برای وبلاگ جدید وقت بگذارید به همان میزان از وبلاگ قبلی غافل می‌شوید! ببینید ارزش دارد که کمی کمتر به وبلاگ اصلی‌تان توجه کنید؟

  منبع

  نوشته شده توسط : jybenz jybenz

   

  نمایش لینکهای شما در لینک من