موتور جستجوی bing و سایت شما

سه شنبه 3 فروردین 1389   09:50 ب.ظ


نوع مطلب : آموزش ،مقاله ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

آیا تا بحال به جایگاه و رنک سایت خود در موتور جستجوی bing فکر کرده اید؟
آیا میدانید امروزه بیش از ۱۱ درصد از جستجوهای اینترنتی در میان کاربران دنیا در موتور جستجوگر bing انجام میگیرد؟

در این مقاله قصد دارم ۲ ویژگی فوق العاده موتور جستجوی bing را تبیین کنم.

شاید تابه الان فقط در حال بهینه سازی سایت خود برای گوگل بوده اید و البته به نظر من حق داشتید.طبق آمارهای بدست آمده از جستجوی کاربران اینترنت در جهان حدود ۶۰ درصد از جستجوهای اینترنتی در گوگل انجام میگیرد.اما به عقیده ی من این رقم در ایران بالای ۹۰ درصد میباشد پس طبیعی است که هر وبمستری گوگل را در اولویت اول خود قرار دهد.اما نگاهی هم به موتور جستجوگر bing بیاندازیم.

سهم این موتور جستجو امروزه بالغ بر ۱۱ درصد از جستجوهای اینترنتی میباشد که هر ماه رشد قابل تاملی دارد.با این روند bing عملا موتور جستجوی یاهو کارایی خود را ازدست خواهد داد. پس یکی از ویژگیهای این موتور جستجو اینست که در آینده ای نچندان دور تنها رقیب جدی گوگل در جستجوهای اینترنتی خواهد بود که این موضوعی پراهمیت میباشد. پس این نکته واضح است که در آینده bing در میان کاربران ایرانی جایگاه بهتری بدست خواهد آورد.

ویژگی دیگر bing اینست که با توجه به آینده ی فوق العاده ی آن در میان وبمستران ایرانی و سایتهای ایرانی جایگاه چندانی ندارد! یعنی وبمستران ایرانی به bing اهمیت نمیدهند که این یک امتیاز بسیار بزرگ برای کسانی است که bing را از اهداف خود قرار میدهند.فرض کنیم در وضعیت کنونی سهم bing در جستجوهای کاربران ایرانی فقط ۵ درصد باشد. خب جذب این ۵ درصد امری حیاتی است.شاید درک این موضوع برای فروشگاه دارانی که اکثر مشتریانشان را از طریق موتور جستجو بدست میاورند آسانتر باشد.آنها میتوانند با افزایش حداقل ۵ درصدی مشتریانشان در وضعیت کنونی استفاده ی زیادی از این بازار داشته باشند.

با توصیفات فوق ما باید به bing توجه بیشتری داشته باشیم.اما آیا تا به الان توجه داشته ایم؟

در آنالیزی که از چند سایت بزرگ و با پیج رنکهای بالای ۳ گوگل داشتم متوجه شدم که اسپایدر bing به ندرت از سایت آنها بازدید کرده است! آماری که از یکی از سایتهای خودم داشتم ترافیک اسپایدرهای مختلف به شرح زیر بود:

Google
Yahoo!
Twiceler
Alexa
Exabot
Java
Google Feedfetcher
BlogPulse
vBSEO
Rome Client

در میان این اسپایدرها خبری از bing نبود و این یعنی شکستی بزرگ در آینده ای نزدیک!

از امروز در bing بتازید:با توجه به دو ویژگی فوق(پیشرفت چشمگیر bing و فرصتهای بزرگ در دستیابی به رنک های بالاتر)فرصت را از دست ندهید.از همین امروز bing را نیز ببینید.

در پستهای بعدی نحوه ی کار با bing و خدماتی که بینگ به وبمسترها ارائه میدهد را مطرح میکنم و سئوی مربوط به این موتور جستجو را نیز در مطالب آینده بررسی میکنیم.


منبع


نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات