کدهای وضعیت دامنه

سه شنبه 3 فروردین 1389   09:52 ب.ظ


نوع مطلب : مقاله ،آموزش ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

در این مطلب به بررسی کدهای وضعیت دومین و توضیح هر یک میپردازیم.

Active (فعال): به دامنه ثبت شده تعلق دارد. در این حالت ثبت کننده می‌تواند تغییرات مورد نظر را بر روی دامنه اعمال نماید. قابل تمدید است و می‌توان از طریق تنظیم DNS آن را به سایتی متصل کرد

REGISTRY-LOCK (قفل توسط صاحب دامنه): صاحب دامنه این وضعیت را ایجاد کرده‌است. دامنه قابل تغییر و یا پاک شدن توسط رجیسترار(شرکت ثبت کننده) نیست. برای انجام تغییرات باید از حالت قفل خارج شود. قابل تمدید است و می‌توان از طریق تنظیم DNS آن را به سایتی متصل کرد

REGISTRAR-LOCK (قفل توسط رجیسترار): شرکت ثبت کننده این حالت را ایجاد کرده‌است. دامنه قابل تغییر و یا پاک شدن نمی‌باشد. برای ایجاد تغییرات رجیسترار باید دامنه را از حالت قفل درآورد. قابل تمدید است. قابل اتصال به سایت نیز می‌باشد.

REGISTRY-HOLD (معلق توسط صاحب دامنه): این حالت توسط صاحب امتیاز دامنه ثبت شده‌است. قابل تغییر و یا حذف توسط شرکت ثبت کننده نیست. برای ایجاد تغییرات باید این وضعیت از روی دامنه برداشته شود. قابل تمدید است. قابل اتصال به سایت نیست.

REGISTRAR-HOLD (معلق توسط رجیسترار): این حالت توسط شرکت ثبت کننده‌ی دامنه به‌وجود آمده‌است. قابل تغییر و یا حذف نمی‌باشد. برای ایجاد تغییرات باید از حالت معلق خارج گردد. قابل تمدید است. قابل اتصال به سایت نیست.

REDEMPTIONPERIOD (دوره آزادسازی): اگر بعد از ۵ روز کاری از ثبت دامنه، صاحب دامنه درخواست حذف دامنه را برای رجیسترار ارسال کند، این وضعیت نمایش داده خواهد شد (اگر قبل از ۵ روز باشد همان لحظه دامنه حذف می گردد). دامنه قابل اتصال به سایت نیست هم چنین در این حالت قابل تغییر و پاکسازی نمی باشد و فقط قابل بازگشت است. دامنه ممکن است به مدت ۳۰ روز در این حالت باقی بماند.

PENDINGRESTORE (در انتظار بازگشت): این وضعیت هنگامی پیش می‌آید که درخواست بازگشت دامنه (هنگامی که در حالت دوره آزادسازی قرار دارد) توسط ثبت کننده‌ی آن به رجسترار ارسال شود. دامنه به حالت قبل باز می‌گردد ولی نمی‌توان تغییر و یا به‌روزرسانی در آن انجام داد. دامنه به حالت معلق باقی می‌ماند تا ثبت کننده‌ی دامنه مدارک مورد نیاز را برای شرکت ثبت کننده‌ی دامنه ارسال نماید که اگر تا ۷ روز کاری این مدارک ارسال نگردد دامنه به حالت “دوره آزادسازی” بازخواهد گشت. اگر این مدارک ظرف مدت ۷ روز به رجیسترار ارسال شود و مورد تائید قرار گیرد وضعیت دامنه به حالت فعال درخواهد آمد.

PENDINGDELETE (در انتظار حذف): این وضعیت بعد از حالت “دوره آزادسازی” به وجود می‌آید و قابل بازگشت توسط رجیسترار نخواهد بود. دیگر قابل دسترسی نیست و تمامی درخواست‌ها برای اعمال تغییرات و به‌روزرسانی برگشت می‌خورد. در این وضعیت بعد از ۵ روز کاری از لیست دامنه‌های رجیسترار فعلی پاک می‌شود و بار دیگر به حالت آزاد در می‌آید و می‌توان آن را به صورت عادی ثبت نمود.


منبع


نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic