لینک در دایرکتوری ها

سه شنبه 3 فروردین 1389   09:58 ب.ظ


نوع مطلب : مقاله ،آموزش ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

اصولا دایرکتوری ها سایتهایی هستند که مجموعه ای از لینکهای سایتهای مختلف را با عناوین گونانگون و محتویات مختلف را در مجموعه هایی مجزا برای سهولت دسترسی کاربران به اواع سایتها دسته بندی می کنند.

بیشتر ترافیک دایرکتوریها بصورت مستقیم ناشی میشود. مثلا وقتی کاربری قصد انجام خرید اینترنتی دارد به یک دارکتوری معتبر مراجعه میکند و از قسمت مربوطه فروشگاههای اینترنتی را پیدا میکند و از آنها استفاده میکند. پس داشتن لینک در دایرکتوری ها مفید و مهم است.

داشتن لینک در دایرکتور های بزرگ و معتبر بدون شک موفقیتی بزرگ برای هر سایت و وبمستر بشمار می آید. مثلا داشتن یک لینک در دایرکتوری Dmoz اعتبار ویژه ای به سایت موردنظر میدهد که این مزیت بعدها میتواند عامل موثری برای تعیین قیمت یک سایت قلمداد شود.

ضمن اینکه معمولا رنک دایرکتوری ها عامل بسیار مناسبی برای ارتقای رنک سایت شما میباشد.

دایرکتوری ها انواع مختلفی دارند:

دایرکتوری های رایگان:در این نوع دایرکتوری ها شما به رایگان میتوانید لینک خود را ثبت کنید.

دایرکتوری های پولی:برای قراردادن لینکتان در این دایرکتوری ها باید بصورت ماهیانه یا سالیانه مبلغ تعیین شده ای را بپردازید.

دایرکتوری های Link Exchange: در این نوع خاص دایرکتوری ها زمانی لینک شما در دایرکتوری ثبت خواهد شد که شما هم لینکی از سایتتان به دایرکتوری موردنظر بدهید.البته اجباری برای قراردادن لینک این دایرکتوری ها در صفحه اصلی سایتتان نیست . شما میتوانید لینک را در صفحه ای مجزا نیز قرار دهید. مثلا صفحه ای مخصوص لینکها.

لینک چند دایرکتوری معتبر :

http://www.google.com/dirhp

http://dir.yahoo.com/

http://www.dmoz.org/

http://www.linkdirectory.com/

http://www.norlinks.com/

http://www.freelinksdirectory.net
منبع

نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات