روشهای بدست آوردن لینک از سایتهای دیگر

سه شنبه 3 فروردین 1389   10:01 ب.ظ


نوع مطلب : آموزش ،مقاله ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

اهمیت لینک ها در بهبود رنکیک سایت امری غیرقابل انکار است و اگر پستهای قبلی را مطالعه کرده باشید مطالبی در این باره گفته شد.

در این پست روشهایی را برای بدست آوردن لینک از سایر سایتها آموزش میدهم.خواندن این پست را شدیدا به دوستان توصیه میکنم.لطفا برای دیدن متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

هر چقدر امتیاز سایت شما بالاتر باشد، صفحات وبسایت شما از رتبه بالاتری درموتورهای جستجو گر برخوردار خواهند بود و هر چقدر CTR صفحات بهینه شده شما بیشتر باشد (با ایجاد Title ها و Description های بهینه شده) کاربران بیشتری بر روی لینک سایت شما کلیک خواهند کرد و در نتیجه ترافیک هدفمند بیشتری را جذب خواهید کرد.
برای سرعت بخشیدن به پروسه دریافت لینک، بسیاری از وبسایتها اقدام به خرید لینک از وبسایتها و دایرکتوریهای دیگر می کنند که اخیرآ با Update ایکه گوگل در الگوریتم خود ایجاد کرده است، این روش نیز در حال منسوخ شدن است. چرا که گوگل PR وبسایتهایی که اقدام به فروش لینک بطور مصنوعی می کنند را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده و آنها را از SERP خود حذف می کند. این بدین مفهوم است که دیگر زمان ایجاد لینکهای مصنوعی به سر آمده و حتی کسانیکه در برنامه Adsense گوگل عضو بوده و از این روشها برای افزایش ترافیک و PR استفاده می کنند، ممکن است اکانتشان توسط گوگل بسته شود.


برای اینکه یک Link Building Campaign موفق داشته باشید، باید کمی خلاقیت و نوآوری به خرج بدهید و از تکنیکهای جدیدی که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهم کرد استفاده کنید. اگرچه روشهای متعدد دیگری نیز وجود دارند که به مرور زمان خودتان آنها را کشف خواهید کرد!

کاربران همیشه عاشق مقالاتی هستند که لیستی از اقلام مرتبط با یک موضوعی را در اختیار می گذارند. مثلا مقالاتی با عناوین:
۱۰ روش اعجاب انگیز برای اینکه سایت خود را در ۲۴ ساعت در گوگل به ثبت برسانید!
۱۰۱ روش ابتکاری برای ایجاد لینک به وبسایتتان!

چنین مقالاتی نظر کاربران را به خود جلب خواهد کرد و حتی بسیاری از آنها مقاله شما را Bookmark کرده وحتی برخی ازآنها در وبلاگ و یا وبسایت شخصی خودشان وبسایت یا مقاله شما را معرفی خواهند کرد که این به مفهوم بدست آوردن صدها لینک به سایت شما خواهد بود. شما می توانید در فیلد کاری خود لیستی از منابع مفید، لیستی از افرادی که در فیلد مربوطه متخصص هستند و لیستی از وبلاگهای مرتبط با موضوع وبسایتتان را قراردهید. مطمئن باشید که بسیاری از وبسایتها به این مقاله شما لینک خواهند داد.
وقتی که مردم از لیست شما خوششان بیاید، آنها مقاله شما را در سایتهای Social Bookmarking و یا Social News نظیر Digg و Stumbleupon ارسال خواهند کرد که این یعنی، ایجاد صدها لینک یکطرفه به وبسایت شما که از ارزش بسیار بالائی برخوردار است (هم از لحاظ ایجاد ترافیک و هم ازبعد اخذ لینک و گرفتن PR). شما همچنین می توانید خودتان با ایجاد اکانت در اینگونه وبسایتها، مقاله یا وبسایت خود را معرفی کنید.

مصاحبه با افراد معروف در فیلد کار وبسایتتان نیز باعث می شود که وبسایتها و وبلاگهای دیگر به این مصاحبه شما لینک بدهند و حتی آنها را در Social Bookmarking ها معرفی کنند که باز به نوبه خود لینکهای زیادی را به وبسایت شما ایجاد خواهد کرد.

از قدرت وبلاگها برای گرفتن لینک استفاده کنید. یک وبلاگ و محتویات مفید در فیلد کاری تان ایجاد کنید و به مرور مطالب جدیدی به آن اضافه کنید. موتورهای جستجوگر روبوتهای ویژه ای دارند که به دنبال مطالب تازه هستند. شما با ایجاد وبلاگ به این موتورهای کمک خواهید کرد که صفحات وبسایتان را Crawl و Index کنند. وبلاگ روشی برای محاوره آزاد با کاربران در اختیار می گذارد که این خود باعث ایجاد لینک و Bookmark شدن وبلاگتان می شود و اگر از داخل صفحات وبلاگ به سایر صفحات وبسایتان لینک وجود داشته باشد، سایر صفحات نیز از این Link Juice بی بهره نخواهند بود!

ارائه اخبار جدید و Syndicate کردن آن از طریق RSS می تواند لینکهای بالقوه ای را به وبسایتتان ایجاد کند علاوه بر اینکه ترافیک مستقیم نیز به وبسایت شما خواهد فرستاد. شما می توانید مقالات وبسایتتان و Post هایی که در وبلاگتان ایجاد می کنید را به سایتهای انتشار مقالات‌ و اخبار (بخصوص آنهایی که در Google News ویا Yahoo News ایندکس شده اند) از طریق Syndication ارسال کنید و از این طریق نیز به اعتبار وبسایتتان بیافزایید. شما حتی می توانید یک گام فراتر برداشته و اقدام به انتشار Press Release کنید. اطلاعاتی در زمینه محصولات یا خدمات جدیدی که می خواهید ارائه دهید و یا سمینار هایی که می خواهید برگزار کنید.

ارسال به دایرکتوریهای معتبر. ارسال وبسایت به دایرکتورهای مختلف می تواند در ایجاد لینک به سایت شما کمک کند (البته در موتور گوگل این روش در حال منسوخ شدن است) ولی هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. ارسال به ۱۰ دایرکتوری معتبر بسیار با ارزشتر ازارسال به ۱۰۰ دایرکتوری رایگان بی ارزش است.

کاربران از شرکت در مسابقات و دریافت جایزه لذت می برند. شما می توانید با اختصاص اندکی هزینه و طرح مسابقه و اعطای جوائز مختلف، کاربران و حتی لینکهای متعددی را بدست آورید. حتی شما می توانید فراتر رفته و مسابقات خود را بطور فصلی (ایام عید نوروز، روز پدر و …) طرح کنید و از ترافیکی که از این طریق در بازه های زمانی خاص بدست می آورید لذت ببرید!

تبادل لینک. هنوز هم این روش اگر درست انجام شود، می تواند در افزایش رنکینگ شما کمک کند. سعی کنید با وبسایتهایی که موضوعشان با موضوع وبسایت شما همخوانی دارند تبادل لینک کنید. مقاله ای برای آن سایت بنویسید و لینک سایت خودتان را در آن قرار دهید. تبادل لینک با سایتهایی که فقط برای همین منظور ساخته شده اند و یا سایتهایی که هیچ ارتباطی با موضوع سایت شما ندارد نه تنها به شما کمک نمی کند بلکه از اعتبار وبسایت شما می کاهد.

Review کردن محصول ویا سرویس خاص و نوشتن testimonials. اگر شما محصولی را خریداری کرده اید و آن محصول برای شما مفید بوده و یا از سرویسی استفاده کرده اید و از آن راضی بوده اید، در مورد آن مطلب بنویسید. حتی اگر تونستید محصولات و یا سرویسهای مشابه را با هم مقایسه کنید و خوبیها و بدیهای آنها را بیان کنید. مردم همیشه دنبال مقایسه هستند واگر مقاله شما رنگ تبلیغاتی نداشته باشد مطمئنآ لینکهای زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

در فورومها و group های مرتبط با تخصصتان شرکت کنید و آنها را از اطلاعات مفیدتان بهره مند سازید و در قسمت signature لینک سایت خود را قرار دهید. اگر شما در بحثها مشارکت مفید و سازنده داشته باشید، به مرور زمان از اعتبار خاصی برخوردار خواهید بود و افرادی که Post های شما را می خوانند راغب خواهند بود که به وبسایت شما نیز بیایند. این کار علاوه بر اینکه ترافیک مستقیم به سایت شما می فرستد، از لحاظ Link Building نیز به شما کمک خواهد کرد.


منبع


نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات