راهکارهایی برای داشتن وبلاگی ایده ال و پر بازدید

جمعه 6 فروردین 1389   10:33 ق.ظ


نوع مطلب : مقاله ،آموزش ،نکات ونرم افزارهای طراحی وب ،

سلام اینم ڇند تا راه برای وبلاگ داری پر بازدید

محتوا (Content)

بیشتر وبلاگها یک وجه مشترکـ دارند و آن این است که بر محتوا متمرکز هستند.محتوا بازدیدکنندگان بیشتری را به وبلاگ شما می آورد و خوانندگان قدیمی را برای شما نگه می دارند؛در اینجه چند نکته مهم مهم وجو دارد که شما باید هنگام نگارش وبلاگ بخاطر داشته باشید:
1.مطالبی را بنویسید که برای خوانندگان مفید باشند.اگر مردم چیزی از وبلاگ شما بدست نیاورند پس چرا باید آنرا بخوانند؟


2.وبلاگنویسی را مستمر انجام دهید،مهم نیست که وبلاگ را روزانه،هفتگی یا ماهانه به نگارش در آورید،اما برنامه نگارش شما بهر صورت که باشد باید مستمر باشد.
3.در مباحثات و مکالمات شرکت کنید.این مسئله باعث می شود تا اطلاعات و دانسته های شما به روز و جدید باشد.این شیوه همچنین روش خوبی برای به دست آوردن خوانندگان از وبلاگهای دیگر است.
4.محتوای مطالب خود را مختصر و مفید نگهدارید.Om Malik گفته است مطلبی که 500 لغت دارد از مطلبی که 1000 لغت دارد بهتر است وانگهی خوانندگان نیز تمایل بیشتری برای خواندن مطلبی که 500 لغت داشته باشد در مقایسه با مطلبی که 1000 واژه داشته باشد دارند


کارایی (Usability)
استیو کراگـ کتابی ببا عنوان "مرا مجبور به فکر نکیند" نوشته و این دقیقا همان چیزی است که باید برای شما هدف باشد وقتی که افرا د به وبلاگ شما سر می زنند اگر آنها در جستجوی چیزی برای خواندن هستند باید بتوانند آن را به آسانی پیدا کرده و مطالعه کنند.اگر آنها می خواهند آبونمان وبلاگ شما یشوند باید بتوانند RSS Feed شما را به راحتی پیدا کنند.هر دلیلی که افراد داشته باشند شما باید آنرا برای آنها ممکن و راحت بسازید.در اینجا چند نکته وجو دارد که باید در ذهنتان بسپارید:
1.محتوای مطالب وبسایت شما نه تنها سهل الوصول باشد بلکه خوانا و قابل فهم هم باشد.
2.با دسته بندی کردن مطالب و یا اعمال قابلیت جستجو در وبلاگ خود یافتن مطالب را برای خوانندگان آسان کنید.
3.آبونمان RSS را به راحتی در دسترس قرار دهید تا هر کسی که مایل است مطالب شما را از RSS Reader مطالعه کند بتواند اینکار را به راحتی انجام دهد.
4.انتخابها و قابلیتها را در وبلاگ خود محدود کنید.چرا هزاران قابلیت داشته باشید وقتی 90 درصد خوانندگان فقط تعدادی از آنها را به کار می برند.
5.سعی کنید تا جایی که امکان دارد از به کار بردن واژه های تخصصی خودداری کنبد.

مرئی بودن (Visibility)

شما می توانید بهترین وبلاگـ دنیا را داشته باشید اما مهم نیست اگر مردم نتوانند آن را پیدا کنند. می توانید از موتورهای جستجو (Yahoo!,Google,MSN,…) و یا موتورهای جستجوی وبلاگ (Ice Rocket,Technorati, …) و سایتهای رسانه ای اجتماعی (del.icio.us Or digg) استفاده کنید.

منحصر به فرد بودن (Uniqueness)

سعی کنید با بقیه فرق داشته باشید.متمایز بودن همیشه چیز بدی نیست. اگر وبلاگ شما از بقیه متفاوت باشد توجه افراد بیشتری را به خود جلب می کند و در نتیجه محبوب تر نیز خواهد شد.شما می توانید این کار را از طریق ابزار،ویدئو و یا حتی از طریق محتوای مطالب انجام دهید. به هر طریق که ممکن است سعی کنید به شیوه ای مطلوب و محصر به فرد از بقیه متفاوت باشید.

خوانندگان (Readers)

مهمترین کاری که یک وبلاگ می تواند انجام دهد گوش دادن به خوانندگان است.شما ممکن است وبلاگ بی نظیری داشته باشید اما اگر خوانندگان را فراموش کنید ،طولی نخواهد کشید که آنها نیز از شما غافل خواهند شد و شما را برای همیشه کنار خواهند گذاشت.بنابراین خوانندگان را سرگردان رها نکنید و حتما به پیشنهادات آنها گوش کرده و پاسخ دهید.شما مجبور نیستید که همیشه آنچه را که آنها می خواهند انجام دهید،اما باید به آنها گوشی دهید و آنها را مورد توجه قرار دهید.

نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات