تبلیغات
کامپیوتر و IT - تست سرعت پهنای باند اینترنت

تست سرعت پهنای باند اینترنت

جمعه 25 دی 1388   12:21 ق.ظ

 
آیا شما احساس می كنید سرعت اینترنت شما به كندی ارتباطات دایل آپ (dial-up) است؟ برای چند روز سرعت اینترنت خود را هر 30 دقیقه یا بیشتر بر روی كامپیوترتان ثبت نمایئد. نتایج را نگه دارید و اگر سرعت آن نزدیك به آنچه كه در تبلیغات آنها آمده است نبود، نتیجه را برای ISP تان بفرستید با های وهوی زیاد.اگر شما مودبانه و با اعتماد به نفس شكایت كنید، شانس خوبی خواهید داشت كه در كوتاهترین زمان سرعت اینترنت شما به طور كامل ارائه شود. در تمام آزمایشات زیر، وسوسه نشوید كه در هنگام آزمایش صفحه مرورگری باز كنید و یا ایمیلتان را چك كنید، این كار موجب می شود نتایج مخدوش گردد.
نكته مهم: اگر هر كدام از این تست های آنلاین كار نكرد، برای راهنمایی با ما تماس بگیرید.  البته به جای این شوخی، بهتر است بررسی بكنید كه آیا فلش پلیر روی سیستمتان نصب هست یا نه، اگر نبود آنرا دانلود و نصب نمایئد.
DSLReports: پدر بزرگ تست های آنلاین است و به شما مجموعه ای از تست ها و آزمایشات را می دهد. رابط آزمایش سرعت، شبیه آمپر خنك كننده ماشین است كه  شما سرعت دانلود و آپلود را در آن می بینید. شما می توانید سرعتتان را با هر یك از 6 سرور كه در مكان های مختلف قرار گرفته اند آزمایش كنید.  با دو آزمایش كه یكی از سرور ها نزدیك به خانه شما و دیگری در آن سوی كشور باشد شما میانگین خوبی را بدست خواهید آورد.
اگر شما در مورد اتصالتان در هنگامی كه بازی می كنید نگرانید، از سایت تست كیفیت خط استفاده كنید تا میزان از دست رفتن بسته های اطلاعاتی و حداكثر تاخیر را پیدا كنید. برای اینكه بتوانید میزان كیفیت خط را در ماه های مختلف مقایسه كنید می بایست ابتدا در آن سایت ثبت نام كنید و با نام كاربری خود وارد سایت شوید.
Speedtest.net:در این سایت شما خواهید دید كه تست سرعت پهنای باند تا حد زیادی نتایج آن شبیه DSLReports است. اما این سایت  سریعتر نتایج را نسبت بهDSLReports   می دهد، و رابط آن جذابتر است و موقعی كه دوستانتان در اتاق شمایند می توانید نمایش نتایج را قطع نمائید.


نوشته شده توسط : jybenz jybenz

 

نمایش لینکهای شما در لینک من